מה זה EFT/TAPPING ?

הטכניקה שתוזכר הרבה באתר נקראת במקור EFT , כשהמשמעות של השם באנגלית היא EMOTIONALFREEDOM TECHNIQUES, ובעברית "טכניקות לשחרור רגשי". כפי שתוכלו לראות בסרטון שיוצג להלן, מפתח השיטה מגדיר אותה כמעין "דיקור סיני ללא מחטים".

במהלך השנים, השיטה התפתחה והשתכללה וכיום יש לה וריאציות שונות. בד"כ כאשר מדברים על EFT מתכוונים לשיטה המקורית שהתגלתה ע"י ד"ר רוג'ר קאלאהן ופותחה ע"י גארי קרייג. כאשר מדברים על "תיפוף" או על TAPPING מתכוונים במקרים רבים לורסיות המודרניות ה"מקוצרות" של השיטה.

קיים מידע רב על הטכניקה וכיצד התגלתה והתפתחה. באתר יהיו דפים מיוחדים לנושא חשוב זה.

הצעתי אליכם- צפו בסרטון הקצר הבא ותוכלו להתרשם על מה מדובר. קיים מידע רב ברשת האינטרנט ובמקורות נוספים על השיטה ועל היישומים השונים שלה. אם תרצו להעשיר ולהרחיב את הידע שלכם בנושא -תבורכו… (כתבתי כמה מילים בתחתית מתחת לסרטון).

אבל ! מומלץ בחום לא להתעכב וישר "לטבול את הרגליים במים" ולהתחיל ללמוד וליישם. במישור המעשי אין צורך להבין יותר מדי לעומק את השיטה כדי להשתמש בה !
זה היופי של השיטה. ניתן ללמוד אותה בפרק זמן קצר ביותר ולהתחיל ליישם מיידית.

אז צפו בסרטון ולאחר מכן עיברו לעמודים האחרים באתר להבין מה תוכלו אתם לעשות עם זה !

הבסיס לטכניקת ה-EFT :

כל טראומה או אירוע שלילי (פיזי או נפשי) שאנו חווים, גורמים לשיבוש בזרימת האנרגיה בגוף ולהיווצרות חסימות בגוף ובנפש שמתבטאות בצורות שונות : טראומות, פחדים, מחלות, כאבים, פוביות, אלרגיות ועוד ועוד. המידע לגבי הבעיות השונות נשמר בגוף ברמה התאית ע"י התת מודע. אם רוצים לפתור את  הבעייה צריך לפעול ברמה הזו של התת מודע וברמת התא. זה בדיוק מה שעושים ב-EFT.  אנו משלבים לחיצות עדינות (תיפוף עדין- "TAPPING") בנקודות אסטרטגיות שונות בגוף שקשורות לזרימת האנרגייה בגוף ("קצוות המרידיאנים") תוך שילוב של משפטים והיגדים שונים  שדרכם אנו עובדים מול התת מודע.

ברגע שאנו מצליחים לשחרר חסימות, האנרגייה זורמת בחופשיות ואנו משחררים את עצמנו מנושאים שונים שהיו עבורנו עד אז "נושא כאוב" (גלוי או סמוי !). ברגע שהגוף והנפש חוזרים לפעילות תקינה, המתח משתחרר ואנו מרגישים הקלה ברבדים שונים של התפקוד שלנו.
כאשר משלבים את טכניקת ה-EFT בתהליכים שונים, הן במישור הפיזי והן במישור המנטלי,  ביום יום וגם בתהליכי התפתחות אישית ושינויים יזומים, הדברים קורים מהר יותר וטוב יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *